Nie można zapominać o oc

Na właścicielach samochodów ciąży wiele obowiązków, niektóre powtarzają się parę razy do roku, ale są też takie, które starczy dopełnić raz w roku i można zapomnieć o nich na kolejne 12 miesięcy. Jednak jeśli zapomnimy ich dopełnić, to może się okazać, że wpadniemy w duże kłopoty, dlatego tak ważne jest to, aby ciągle pamiętać co trzeba zrobić, bo tylko wtedy można mieć pewność, że w odpowiednim momencie odnowiło się ubezpieczenie oc i nadal można spokojnie poruszać się po drogach.

Czasami ubezpieczyciel przypomina

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze ubezpieczenie oc będzie wykupione w odpowiednim momencie, to możemy sobie ustawić odpowiednie przypomnienie w telefonie, albo adekwatną notkę zamieścić w naszym kalendarzu. Najważniejsze tutaj jest to, abyśmy pamiętali, by odpowiednio wcześnie zacząć przeglądać oferty na oc samochodu i wybrać tą najlepszą. Czasami zdarza się też tak, że ubezpieczyciel przysyła odpowiednią informację o kończącym się ubezpieczeniu, a wraz z nią otrzymujemy również propozycję jego przedłużenia. Ważne jest to, aby odpowiednio wcześnie zająć się tą sprawą, bo zanim upłynie termin poprzedniego oc, nowe powinno być już opłacone i powinniśmy posiadać odpowiednie dokumenty, które będą to potwierdzały.

Narażamy się na karę

Jeżeli zapomnimy o odnowieniu ubezpieczenia oc, to może się okazać, że narazimy się na karę. Po pierwsze jeśli przyłapie nas na tym policja, to będziemy musieli zapłacić stosowny mandat.

Po drugie, będziemy musieli także zapłacić karę, która będzie wielokrotnością kwoty, jaką zapłacilibyśmy za wykupienie oc. Dlatego też, tak ważne jest to, aby zawsze dokładnie pilnować terminów i dołożyć wszelkich starań, aby wszystko było opłacone na czas. Jeśli zajmiemy się tym wcześniej, to nie będziemy musieli przedłużać starego oc, bez sprawdzenia oferty. Będziemy wówczas mieli dostatecznie dużo czasu, aby porównać oferty od różnych ubezpieczycieli i sprawdzić, czy ktoś może nam zaoferować tanie oc, które jednocześnie będzie prezentowało ciekawą ofertę. Warto zobaczyć jakie są propozycje na oc, a dodatkowo trzeba jeszcze sprawdzić do kiedy mamy je ważne, tak aby odpowiednio wcześnie zacząć przeglądać aktualne oferty. Najważniejsze jednak jest to, aby zawsze mieć opłacone oc, bo w przeciwnym razie będziemy narażać się na wysokie kary, które wielokrotnie będą przewyższały wartość oc. Dlatego pamiętajmy, ubezpieczenie ac nie jest obowiązkowe, ale bez opłaconego ubezpieczenia oc, nie powinniśmy się w ogóle ruszać z domu samochodem. Naprawdę nie ma sensu ryzykować.

https://unhuman.pl/firm-pol-1387377587-Moro-Sport.html www.ksrutkowski.pl